передзвонити

кошик

  • RU
  • UA
  • Успіху - всі віки покірні! Леді, які нас надихають

    Чуєте, як «цокає годинничок»? Ні? Ось і ми їх не чуємо. Але суспільство все голосніше кричить про те, що вони все-таки цокає. 

    Що ж таке ейджизм? В першу чергу, ейджизм — це дискримінація людей за віковою ознакою, упереджене ставлення до них. Нав'язування стереотипного ставлення до певної вікової групи людей.  Як приклад, вчені з'ясували, що навіть маленькі діти примудряються «по-особливому» відноситься до літніх людей. Під час експерименту, дітям запропонували пограти з молодим (35 років) і зрілим (75 років) людиною. У другому випадку, діти намагалися уникати контакту, менше говорили і отсаживались далі.

    На протязі всього свого життя нам доводиться стикатися з проявом эйджизма по відношенню до нас. І не важливо скільки нам років — 5, 30 чи 50. В дитинстві дорослі нам твердять про те, що ти занадто юний, щоб мати свою думку. А в зрілому віці вона вже й не цікаво. У 20 років нас не беруть на роботу, тому що у нас недостатньо досвіду, а набравшись його, ми стикаємося з фрази в оголошенні про роботу «потрібен співробітник до 35 років...».  Суспільство ставить нам рамки і намагається розписати план на життя: коли працювати, коли заводити дітей, у скільки ми повинні домогтися успіху, а коли пора б і піти в забуття. Важливо пам'ятати, що вік - це всього лише цифра в паспорті, і куди важливіше внутрішнє світовідчуття. 

    На прикладі декількох дивних жінок ми постараємося довести, що для успіху немає поняття «рано» або «пізно», а улюблена справа приносить задоволення в будь-якому віці. 

    Практично кожній дівчині відомий бренд Mary Kay. Але чи знаєте ви, що його засновниця Мері Кей Еш піддалася прояву эйджизма, коли керівники компанії World gift підвищили по службі (з великою надбавкою до зарплати) молоду співробітницю, а не її. Ця ситуація настільки образила Мері, що вона звільнилася і зайнялася власним брендом косметики.  Так у віці 45 років вона заснувала компанію Mary Kay зі стартовим капіталом в 5000$.  



    У перший час грошей не вистачало навіть на оплату співробітників, тому стартап тримався тільки на голому ентузіазмі Мері Кей. Але завзятість і життєва енергія цієї сильної жінки не давали їй зупинитися. Правило «стався до інших так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе» не підвело Мері. Вона домоглася успіху і визнання у всьому світі, компанія Mary Kay принесла їй дохід понад 2,5 мільярдів доларів, а сама вона стала однією з найвпливовіших ділових жінок ХХ століття». Мері Кей Еш написала 4 книжки, всі вони стали бестселерами. Книга «Про вміння працювати з людьми» використовується в якості навчального матеріалу в Гарвардській школі бізнесу та багатьох компаніях.

    Для успіху не завжди треба мати багатий життєвий досвід, престижну освіту і довгі роки практики. Іноді досить цікавою свіжої ідеї та творчого підходу. Саме такий набір був у юної Ешлі Кволс у її 14 років. Хоча, зачекайте, ще 8$ інвестицій від мами.



    Ешлі звернула увагу, що багато її друзі-однолітки люблять прикрашати сторінки своїх соціальних мереж. Дівчинка почала розробляти яскраві дизайни для сторінки на Myspace. І її це настільки захопило, що вона загорілася створити свій сайт, на якому будуть розміщуватися її роботи. Позичивши у мами 8$ для оплати реєстрації домену, Ешлі створила свій сайт WhateverLife.com. Буквально через пару років сайт став настільки популярний, що в день його відвідувало понад мільйон користувачів. Так само Ешлі стала учасницею програми google's Adsense, завдяки якій отримувала гроші за рекламу, розміщену на її сайті. 

    Ось так юна американка Ешлі Кволс до 18 років заробила на своїй ідеї близько 8 млн. доларів. І навряд чи мама казала «ти ще занадто мала, щоб створювати сайти».

    Багато можуть зазначити, що в 45 років не так складно почати будувати своє життя «по-новому», так і в 14 ще все попереду. Але у нас є козир в рукаві. Як вам історія дивовижної жінки, яка почала малювати у 74 роки і стала успішною художницею?

    Ганна Марія Мозес все своє життя прожила на невеликій фермі в штаті Нью-Йорк. Вона була дбайливою дружиною, матір'ю п'ятьох дітей. В якості хобі вона займалася вишивкою, але до 70 років артрит вже не дозволяв їй тримати голку в руках. А після смерті чоловіка в 1927 році Ганна почала малювати. Картини були нехитрі, в основному сільські пейзажі, побутові сценки. Але в них відчувалася тонка, майже по-дитячому наївна, душа жінки.



    Как-то картину Мозес у вітрині аптеки побачив колекціонер з Нью-Йорка. Він пообіцяв зробити художницю знаменитою. І нехай Ганна не сприйняла його серйозно, але вже буквально через рік у неї з'явилися виставки по всій Америці. А пізніше в Європі і Японії. У 1949 році президент Трумен особисто вручив їй премію Національного Американського жіночого прес-клубу. А в 1960 році, до сторіччя Бабусі Мозес (так її лагідно називали шанувальники), вона потрапила на обкладинку журналу «Лайф».

    Бабуся Мозез прожила 101 рік і за 30 років намалювала більше 1600 полотен. Свої перші картини, малюючи для душі, вона продавала за символічні 3-5 доларів. По мірі збільшення популярності художниці, ціни на роботи піднялися до 8000-10000 доларів. Один з літніх пейзажів Мозес в 2004 році на аукціоні в Мемфісі був проданий за 60000$.

    Не менш дивовижна і надихаюча історія сталася з українкою, мешканкою миколаївської області. Так, так, неймовірні речі відбуваються не тільки з заокеанськими героїнями. Дива трапляються практично на сусідній вулиці.



    Украинка  Лариса Михальцова у свої 66 років увійшла в список «100 надихаючих жінок світу» за версією ВВС.

    Все своє життя Лариса грала на баяні і давала уроки гри на інструменті дітей. Вечорами підробляла музикантом в ресторанах. В один з вечорів на неї звернув увагу власник українського глянцевого журналу і покликав взяти участь у фотосесії  для видання. 

    Знімки Михальцовой потрапили в модельне агенство Oldushka, і її стали запрошувати на покази, фотосесії модних журналів. З цього моменту життя жінки змінилася на 180 градусів. А в 2018 році вона стала учасницею зйомки у Франкфурті на шоу «Збережи світ», організованого компанією Wella. Лариса була єдиною вікової моделлю. Саме на цьому шоу її помітили представники компанії BBC.

    Журналісти телерадіокомпанії навіть приїхали в гості до моделі в село Калинівка (Миколаївська обл). Взяли у неї інтерв'ю, подивилися, як живе жінка, послухали її гру на музичних інструментах і закохалися. Вони створили відеоролик про Ларису Михальцову, а буквально через пару місяців зателефонували і повідомили, що вона увійшла в топ-100 найбільш надихаючих і найвпливовіших жінок за версією Бі-бі-сі.

    Ці історії можуть здатися неймовірним, але це історії абсолютно звичайних жінок, які займаються улюбленою справою. Вони відважні і не бояться приймати нові виклики, отримують від життя задоволення тут і зараз, незалежно від кількості свічок на іменинному торті.

    Відгуків: 0 / Написати відгук



    Схожі статті

    ВІДЕО: Яке б тіло у вас не було, ласкаво просимо в наш Клуб

    ВІДЕО: Яке б тіло у вас не було, ласкаво просимо в наш Клуб

    Саме з таким слоганом чоловічий бренд косметики і аксесуарів для гоління Dollar Shave Club зняв рекламни..

    Написати відгук

    Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
        Погано           Добре