передзвонити

кошик

  • RU
  • UA
  • Міф про базовій гардероб

    Модні журнали не втомлюються повторювати про те, що наявність базового гардероба, по-перше, моментально робить з нас стильну і елегантну леді, а по-друге, назавжди знімає одвічну жіночу проблему «повна шафа, а надіти нічого». Ось тільки мало хто говорить про те, що єдиного базового гардероба для всіх просто не існує.

    Водолазка тілесного кольору, діловий костюм, маленьке чорне плаття, пара штанів, туфлі-човники на шпильці... і далі за списком. Знайоме? Саме з цих елементів зазвичай пропонують скласти базовий гардероб, з яким потім і в бенкет, і в світ. Але давайте розберемося. Якщо ви людина творчої професії, майже ніколи не працюєте в офісі або багатодітна мати, то діловий костюм у вашій шафі стане, швидше, пам'ятником самому собі, ніж потрібною річчю. Набагато більше вам знадобляться декілька пар якісних джинсів.

    Якщо ви понад усе в одязі цінуєте зручність, то і маленьке чорне плаття вам навряд чи часто знадобиться. Швидше, його замінить пара елегантних чорних штанів, чорна блуза і цікавий аксесуар. Те ж саме стосується туфель-човників на підборах. Не сперечаємося, самі по собі вони прекрасні і ніколи не завадять, особливо тілесного кольору (така взуття візуально подовжує ногу), але часто куди корисніше і потрібніше зайва пара хороших кросівок, особливо, якщо ви живете за містом і більшу частину свого часу проводите на свіжому повітрі.


    І так йде справа з усіма «обов'язковими» елементами так званого базового гардероба. Чому так? Тому що складати такий гардероб слід, відштовхуючись, насамперед, від себе, власного способу життя, інтересів, розуміння зручності і краси.

    Але все ж таки, чи існують хоч якісь правила і рекомендації? Безумовно!

    Головні правила вашого гардеробу

    Отже, ви добре подумали над тим, як любите проводити час, якого типу одяг вам необхідна, а без якої можна обійтися, тепер залишилося знайти відповідь на питання - як же слід купувати чи шити одяг, щоб кожен день відчувати себе стильно, красиво, комфортно, незважаючи на щодня мінливу моду?

    1. Визначте «свої кольори».

    Краще почати з визначення кольоротипу. Хто ви – яскрава холодна Зима, яскрава тепла Весна, м'яке холодне Літо, м'яка тепла Осінь? Від цього будуть залежати ваші базові кольори. Наприклад, для Зими – це класичний чорний і білий, для Весни - колір слонової кістки і молочного шоколаду, для Літа – світло-сірий, для Осені – оливковий і темний шоколад.

    2. Визначте тип фігури.

    Це допоможе вам вибрати ключові фасони одягу. Наприклад, замість сукні-футляра – А-подібний силует, замість прямих широких штанів – завужені до низу, замість чоловічого піджака – жіночний жакет точно по фігурі і навпаки. Ніколи не вибирайте речі за принципом «я схудну», «виправлюся», «воно розноситься». Вам повинно бути зручно і красиво прямо зараз.

    3. Обирайте якість.

    Не економте на своїх базових речах, навіть якщо для вас це просто джинси. Адже вони будуть складати основу, яку ви будете доповнювати ультрамодними аксесуарами, прикрашати «стильними штучками». До того ж якісна, підібрана за розміром річ сама по собі виглядає дорого і додасть вам «очок». А ще це комфортно, довговічно, а значить, економічно.

    4. Не економте на білизну.

    Можна носити дуже дорогий якісний одяг, але якщо надягати її на погане, не за розміром нижня білизна, то ефект буде плачевним. Взагалі вкрай важливо дотримуватися етикет нижньої білизни. Обов'язково, якщо дозволяє розмір, в білизняному ящику повинні бути безшовні бюстгальтери з гладкою чашкою або просто тілесне білизна з гладкою фактурою – воно формує рівний, плавний силует і не виділяється під одягом.  

    Скільки повинно бути одягу або навіщо комбінувати

    Одна з ключових ікон стилю другої половини XX століття, редактор модного журналу Ms. Magazine Інгеборг Дей дала дуже цікавий відповідь на це питання, зовсім не характерний для людей, які присвячують себе моді. Вона стверджувала, що в житті потрібно мати шість варіантів одягу для різних цілей/сфер:

    постіль;

    робота;

    кежуал дозвілля (пікнік, подорожі, похід в кіно);

    елегантний дозвілля (вечорниці, коктейль, вечеря в ресторані);

    спорт;

    громадська діяльність.

    А далі вона додає, що при бажанні і необхідності, громадську діяльність і елегантний дозвілля можна об'єднати в один кластер, так само як спорт, роботу і кежуал дозвілля. Таким чином, вона скорочує кількість груп до трьох. Звичайно, якщо ви професійно займаєтеся спортом, а робота вимагає строгого дрес-коду, то такого об'єднання не вийде, але, в цілому, ідея Інгеборг зрозуміла і приваблює своєю простотою і, що важливо, економічністю.

    Тому, вибираючи речі для роботи, прогулянок, відпочинку, подумайте над тим, щоб при необхідності їх можна було б поєднувати один з одним. Наприклад, надіти джинси зі строгою сорочкою, використовувати ділове плаття для вечірнього виходу, додавши до нього відповідні аксесуари, а топ в білизняному стилі, куплений для відпустки, поєднати з офісним піджаком і спідницею-олівець, і так далі. Речі у вашій шафі повинні «збиратися» в різноманітні пазли - це позбавить від зайвих витрат, і від переживань на тему «нічого вдягти».

    Дуже важливо пам'ятати, що ви складаєте базовий гардероб для СЕБЕ, а не для редактора модного журналу. Тому, якщо всі модні журнали радять підбори, а ви з них падаєте, підіть і купіть балетки – тому що мода на підбори завтра пройде, а мода на впевненість, розслабленість і стиль не проходить ніколи.


    Відгуків: 0 / Написати відгук



    Схожі статті

    Що робити, якщо знову нічого вдягнути?

    Що робити, якщо знову нічого вдягнути?

    «Мені знову нічого вдягти!»Як часто ви вимовляєте цю фразу, стоячи біля переповненого шафи? А адже ця пр..

    Написати відгук

    Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
        Погано           Добре